صباغیان: پیگیری طرح های عمرانی حوزه انتخابیه مهریز در نشست شورای معاونین استاندار و استاندار یزد

🔷در این نشست صباغیان با اشاره به لزوم تسریع در تعیین تکلیف پروژه های عمرانی گفت: علیرغم وجود مشکلات مالی و اقتصادی دولت در شرایط تحریم بسیاری از طرح های عمرانی در استان یزد و بالاخص در حوزه انتخابیه مهریز از رشد و پیشرفت قابل قبولی برخوردار است.

🔷 نماینده حوزه مهریز در مجلس شورای اسلامی از همکاری و مساعدت دستگاههای اجرایی و بعضی از شرکت ها و صنایع و معادن در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی و توسعه مناطق تحت پوشش خود تشکر کرد.

🔷در ادامه این نشست مقرر شد: در یک ماه آینده کلنگ زنی و یا بهره برداری از پروژه های عمرانی و صنعتی و بهداشتی ذیل آغاز و به بهره برداری برسد.

۱- پیگیری و شروع بکار مسیر جاده سیروس آباد به سبزدشت در شهرستان بافق با همکاری معادن بزرگ منطقه که مسئولیت این کار به عهده آقای صادقیان معاون عمرانی گذاشته شد.

۲- کلنگ زنی جهت احداث کارخانه جوار معدنی در فسفات اسفوردی که مسئولیت آن به عهده آقای عظیمی معاون اقتصادی استاندار گذاشته شد.

۳- کلنگ زنی احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان خاتم
قابل ذکر است با پیگیری‌های متعددی که صورت گرفت بیمارستان ۹۶ تختخوابی برای شهرستان خاتم کد و بودجه ملی گرفت و امسال پنج و نیم میلیارد تومان برای شروع به کار آن در نظر گرفته شده است. مسئولیت پیگیری این کار به عهده معاونت سیاسی گذاشته شد.

۴- کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان خاتم
با پیگیری های متعددی که در چند سال اخیر صورت گرفت سرانجام بعد از ده ها سال مجوز ساخت بیمارستان تامین اجتماعی برای شهرستان خاتم اخذ گردید مسئولیت این کار به عهده معاونت سیاسی استانداری گذاشته شد.

۵- کلنگ زنی جهت احداث پاسگاه شهید مدنی مهریز که مقدمات انتقال و جابجایی آن با همکاری سازمان محیط زیست انجام شده است. لازم به ذکر است بعد از سالها پیگیری سرانجام با جابجایی پاسگاه شهید مدنی و انتقال آن به ۵۰ کیلومتر قبل از ورود به شهرستان مهریز توسط دستگاه های مختلف از جمله شورای عالی محیط زیست مورد موافقت قرار گرفته است مسئولیت پیگیری این کار به عهده معاونت سیاسی قرار گرفت.

۶ – کلنگ زنی و شروع به احداث باند دوم جاده بهاباد به معدن سنگ آهن چادرملو در شهرستان بهاباد مسئولیت پیگیری این کار به عهده آقای صادقیان معاونت عمرانی قرار گرفت.

۷- پیگیری کلنگ زنی و آغاز احداث بیمارستان ۹۶‌ تختخوابی در شهرستان بهاباد با کمک معادن در منطقه مسئولیت و پیگیری این کار به عهده معاونت سیاسی گذاشته شد.

۸ – کلنگ زنی کارخانه GTL در شهرستان ابرکوه لازم به ذکر است این پروژه بعد از چندین سال پیگیری و اخذ مجوزهای لازم از وزارت نفت ، وزارت نیرو و سازمان محیط زیست و همت مسئولین شهرستان و استان و دهها جلسه در استان و تهران امروز آماده افتتاح و مراسم کلنگ زنی می باشد مسئولیت پیگیری جهت کلنگ زنی این پروژه به معاونت اقتصادی آقای عظیمی سپرده شد.

۹- افتتاح کمربندی ابرکوه در شهرستان ابرکوه این پروژه بعد از چندین سال سرانجام با اعتبار مناسبی که در سفر ریاست جمهوری برای آن گذاشته شد تقریباً تکمیل و آماده افتتاح می باشد این کار نیز به عهده معاون عمرانی استاندار آقای مهندس صادقیان سپرده شد.

۱۰- پیگیری جهت کلنگ زنی و شروع به کار کارخانه فولاد سرمد در شهرستان ابرکوه این کار نیز به عهده معاونت اقتصادی آقای عظیمی سپرده شد.

۱۱- پیگیری جذب اعتبار برای راه صفاشهر به ابر کوه با توجه به صورت جلسه سازمان ایمیدرو که در هفته قبل با حضور نماینده مجلس و استاندار در دفتر آقای جعفری معاون وزیر صنعت مصوب شد و دستور کمک و اعتبار برای این راه توسط معاون وزیر صنعت آقای جعفری لازم به ذکر است که پیگیری این بند به آقای مهندس صادقیان گذاشته شد.

۱۲- در این جلسه مقرر شد برای احداث کارخانه ورق فولاد در استان یزد و شهرستان های معدنی آقای عظیمی معاون اقتصادی استاندار پیگیری نمایند لازم به ذکر است استان یزد هنوز علی رغم استان معدنی از داشتن کارخانه ورق فولادی که بالاترین درآمد و ارزش افزوده را در زنجیره فولاد دارد محروم است و دستش به سمت ذوب آهن و فولاد اصفهان دراز است.

لازم به ذکر است مقرر گردید تمام این پروژه ها و مصوبات ظرف یک ماه آینده عملیاتی گردد.

همچنین مقرر شد مهندس صادقیان معاون عمرانی استاندار به زودی از جاده بهادران بازدید و گزارش آن را به استاندار ارائه نماید.

ضمنا در این جلسه مصوب شد پروژه‌های پیشنهادی برای بودجه ۱۴۰۱ توسط آقای صادقیان و مسئولین شهرستان ها آماده شود و همچنین تصمیم گرفته شد از ظرفیت‌های بنیاد برکت و ستاد اجرایی حضرت امام جهت توسعه مناطق محروم و روستایی استفاده شود و پیگیری این بند به عهده آقای عظیمی معاون اقتصادی استاندار گذاشته شد

۱۴۰۰/۰۲/۰۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *