خسارت سرمازدگی اخیر شهرستان خاتم و چگونگی جبران زیان کشاورزان در نشست صباغیان با مدیران کل استان و مسئولین شهرستان خاتم بررسی گردید.

🔷نشست بررسی خسارت سرمازدگی اخیر شهرستان خاتم و چگونگی پرداخت حق بیمه کشاورزان با حضور محمد رضا صباغیان نماینده حوزه مهریز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، مدیرکل بحران استان ، معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان یزد، معاون فرماندار و بخشدار شهرستان خاتم و رئیس اداره کشاورزی این شهرستان بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

🔷صباغیان در این نشست گفت: در زمان پرداخت خسارت به بیمه شدگان می بایست سهم دولت از طریق صندوق های بیمه گذاری بطور کامل پرداخت شود و چنانچه نیاز به افزایش مبلغ حق بیمه از سوی کشاورزان می باشد باید با اصلاح قوانین افراد دیگر را ترغیب نمود تا محصولات کشاورزی خود را قبل از آسیب دیدگی بیمه نمایند.

🔷نماینده مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست پیشنهاد امهال تسهیلات کم بهره بانکی و پرداخت تسهیلات کشاورزی ارائه شد که از طریق مسئولین مرتبط پیگیری شود تا بخشی از خسارت کشاورزان جبران گردد.

🔷عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس به تعیین دقیق خسارت های ناشی از سرمازدگی در محصولات مختلف شهرستان خاتم و شهرهای دیگر حوزه انتخابیه تاکید کرد و گفت: پس از شناسایی کشاورزان و تعیین میزان خسارت محصولات آنها می بایست صندوق های بیمه بطور تمام و کمال تعهدات خود را در قبال بیمه شدگان انجام دهند و برای کشاورزانیکه محصول آنها بیمه نبوده است از طریق وزارت کشور پیگیری لازم بعمل آید.

🔷صباغیان با توجه به گستردگی حوزه آسیب در سرمازدگی و خسارات ناشی از محصولات مختلف کشاورزی گفت: این موضوعات در مجمع نمایندگان استان مطرح و پیگیری لازم بعمل آید.

🔷 لازم به ذکر است با پیگیری صباغیان نماینده حوزه مهریز رئیس صندوق بیمه کشاورزان کشور در همین هفته جهت بررسی میزان خسارات و سرمازدگی به شهرستان خاتم سفر نمود و از زمین های کشاورزی و درختان آسیب دیده بازدید کرده بود که مقرر شد میزان خسارات بررسی و جهت پیگیری و پرداخت آن به تهران ارسال شود.

۱۴۰۰/۰۱/۲۳

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *