مجوز پتروشیمی GTL ابرکوه صادر شد

صباغیان خبر داد:
✅مجوز پتروشیمی GTL ابرکوه صادر شد

🔶محمد رضا صباغیان نماینده حوزه مهریز گفت: پس از چندین سال پیگیری و جلسات متعدد و مسولین استانی و کشوری بویژه با وزیر نفت با دستور اخیر وزیر نفت، مجوز ایجاد طرح پتروشیمی GTL ابرکوه صادر شد.

🔶 صباغیان با اشاره به دیدار دو هفته قبل با دکتر زنگنه گفت: در این نشست مجدداً احداث پتروشیمی GTL ابرکوه درخواست گردید که وزیر نفت در هامش نامه به معاون این وزارتخانه نوشت: “بسمه تعالی – آقای فلاحتیان؛ باسلام مستقیماً مجوز بدهید.”لازم به ذکر است که جلسات دیگری نیز با وزیر نفت و مسولین مربوط در این ارتباط قبلاً برگزار شده بوده است

🔶 نماینده مردم در مجلس افزود: طرح پتروشیمی GTL ابرکوه با مدیریت “شرکت نفت و گاز امید خاورمیانه” مجوز احداث و بهره برداری گرفته است که قبل از این سهام کارخانه پتروشیمی به مردم ابرکوه فروخته شده بود و عملا کاری انجام نمیشد.

🔶وی سرمایه لازم برای ایجاد پتروشیمی ابرکوه را بیش از ۶۵۰ میلیون یورو برآورد کرد و افزود: پیش از این مجوز تامین خوراک برای این طرح گرفته شده بود و امروز مجوز ایجاد پتروشیمی GTL با ظرفیت ۱۰ هزار بشکه در روز صادر گردید.

🔶 صباغیان از همکاری وزیر نفت و مسئولین استان یزد بویژه استاندار و معاونین وی و همچنین امام جمعه شهرستان آقای حسینی و فرمانداران قبلی آقای کاظمی نسب و آقای امامی و شورای شهر تقدیر و تشکر کرد وی تاکید کرد: با پیگیری و همکاری مردم و مسئولین بسیاری از مشکلات قابل رفع می باشد.

🔶 صباغیان در پایان اظهار امیدواری کرد که تنها مجوز محیط زیست برای زمین باقی مانده است که ان شاءالله هرچه زودتر حل شود و آقای کرم پناه سرمایه‌گذار این پالایشگاه کار را شروع کند.

➕ به پیوست تصویر بخشی از پیگیری ها و نامه نگاری های اخذ مجوز احداث و تامین خوراک این واحد صنعتی انتشار می یابد.

۹۹/۱۲/۰۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *