۲ طرح اصلاح و تفکیک بزرگترین حوزه های انتخابیه کشور و افزوده شدن ۴۰ نماینده به کل حوزه های انتخابیه در ماه ابتدایی مجلس یازدهم ارائه شد

صباغیان خبر داد:
۲ طرح اصلاح و تفکیک بزرگترین حوزه های انتخابیه کشور و افزوده شدن ۴۰ نماینده به کل حوزه های انتخابیه در ماه ابتدایی مجلس یازدهم ارائه شد.

محمدرضا صباغیان از ارائه دو طرح برای افزایش تعداد ۴۰ نماینده در ابتدای مجلس یازدهم و اصلاح حوزه انتخابیه مهریز، میناب و جیرفت خبر داد.

نماینده مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای شورای اسلامی که حوزه انتخابیه او بعنوان بزرگترین حوزه انتخابیه مجلس می باشد با اعلام این خبر افزود: از همین ابتدای شروع مجلس یازدهم که یک ماه از شروع فعالیت آن می گذرد برای اصلاح و تفکیک حوزه انتخابیه مهریز و افزایش تعداد نمایندگان مجلس دو طرح ارائه شده است که امیدواریم در اولویت طرح های مجلس قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه گستردگی و پراکندگی شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه مهریز برای منتخبان مردم نیز سخت و طاقت فرسا می باشد اظهار داشت: از همین ابتدای شروع فعالیت مجلس در دوره جدید طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح و تفکیک حوزه مهریز ارائه شده است.

چنانچه این طرح همچون دوره دهم مجلس رای نیاورد چه برنامه ایی دارید ؟

صباغیان در پاسخ به این سوال که چنانچه این طرح در مجلس همچون دوره دهم رای نیاورد چه برنامه ایی دارید عنوان کرد: به دلیل اینکه در سطح کشور سه حوزه انتخابیه مهریز در استان یزد؛ جیرفت در استان کرمان و میناب در استان هرمزگان از پنج شهرستان شکل گرفته اند طرح جداگانه ایی ارائه شده است که با توجه به مقتضیات کشور حداقل این سه حوزه انتخابیه که بیشترین شهرستان و وسعت را در کشور دارند اصلاح و تفکیک و نماینده ای به آنها اضافه شود.
چرا در مجلس دهم رای نیاورد؟
لازم به ذکر است که طرح افزوده شدن ۴۰ نماینده در مجلس دهم تمام مراحل آن اعم از تاییدیه استان، وزارت کشور و کمسیون شوراهای مجلس را اخذ نموده بود لیکن به دلایلی از جمله مسائل امنیتی و ایجاد نقاط بحران در کشور و اینکه علی رغم توزیع ۴۰ نماینده به همه حوزه های کشور و حل مشکلات بعضی از حوزه ها ولی تعدادی از حوزه ها نیز موافق نبودند ضمن اینکه این طرح مصادف شده بود با برخی اعتراضات در کشور در صحن علنی مجلس مطرح شد رأی نیاورد و امید است که این مجلس به این طرح رأی مثبت بدهد.

۹۹/۰۴/۱۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *