صباغیان در نطق اضطراری: نباید همه اعتراضات و نارضایتی‌ها را ناشی از دشمنی دشمنان بدانیم وسهم بی تدبیری‌ها رافراموش کنیم

🚨 نباید همه اعتراضات و نارضایتی‌ها را ناشی از دشمنی دشمنان بدانیم وسهم #بی_تدبیری‌ها رافراموش کنیم

🔻 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان در نشست علنی نوبت عصر یکشنبه‌ ۳ آذرماه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست، گفت: افزایش قیمت بنزین توسط #شورای_عالی_اقتصادی و سران قوا به دلیل نبود کار کارشناسی هزینه های سنگینی را بر مردم تحمیل کرد.

🔻 عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته با #تدبیر #مقام_معظم_رهبری موضوع از مسیر خطرناک خارج و اوضاع آرام شد.

🔻 صباغیان با یادآوری اینکه اعتراضات تمام شده اما باید نکاتی را مورد توجه قرار داد، ادامه داد: شکی نیست که در جریان اعتراضات دشمنان قسم خورده خارجی و دست نشان دهنده‌های داخلی قصد داشتند از نارضایتی‌های مردم در جریان گران شدن بنزین به نظام اسلامی ضربه بزنند اما مردم با تشخیص مناسب آنها را ناکام گذاشتند.

🔻 نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس دهم یادآور شد: نباید همه اعتراضات و نارضایتی‌ها را ناشی از دشمنی دشمنان بدانیم و سهم #بی_تدبیری‌ها را فراموش کنیم که اگر این نگاه به اعتراضات باشد دیگر دنبال حل مشکلات نخواهیم رفت و سختی‌های اقتصادی مردم در زیر تخریب‌ها و دشمنی با دشمنان مدفون خواهد شد.

🔻 وی یادآور شد: همه می‌دانیم که مردم در سختی و معیشت اقتصادی قرار دارند و باید راهکارهای مناسب را اتخاذ کرد؛ از رئیس مجلس، دولت و دستگاه‌های مربوطه تقاضا داریم آماری از وضعیت اقتصادی کشور ارائه کنند که با اندک اتفاقی این گونه جامعه دچار التهاب می شود.

🔻 این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز باید بدانیم آمار دقیق بیکاران و تعداد افراد زیر خط فقر چه میزان است و همچنین تعداد واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل مشخص شود؛ پرونده های دادگاهی چه وضعیتی دارند و آمار طلاق، سرقت ها و نزاع ها چگونه است و اگر این آمارها را نداشته باشیم به هیچ وجه نمی توانیم تصمیم درستی بگیریم؛ این آمارها باید بررسی شود زیرا پشت پرده معیشت و زندگی مردم را روشن می کند و نباید سرسری بگذریم و بگوییم اوضاع آرام شده است.

🔻 صباغیان تصریح کرد: دولت و مسئولان تاکید کردند که #قیمت کالاها افزایش نمی‌یابد آیا قیمت کالاها در حال افزایش نیست؟ مردم از گران شدن #بنزین چندان نگران نبودند بلکه بر اساس تجارب گذشته افزایش نرخ بنزین را گران شدن مسکن، اجاره خانه، سرویس دانش‌آموزان، کالاهای مورد نیاز، اقلام معیشتی، کرایه ماشین و هزینه خودرو می‌دانند.

🔻 وی با مورد خطاب قرار دادن مسئولان با بیان اینکه اقشار ضعیف جامعه #تحت_فشار هستند، تصریح کرد: آیا می دانید که یک #مربی_مهدکودک ماهانه تنها ۶۰۰ هزار تومان #حقوق می‌گیرد و ۵۳۰ تومان آن را باید برای #بیمه پرداخت کند و با ۷۰ هزار تومان و داشتن دو فرزند زندگی خود را بگذراند؟
آیا می‌دانید نظارت‌ها به اندازه‌ای ضعیف است که شرکت‌ها و واحدهای تولیدی به راحتی کارگران ایرانی را اخراج و برای عدم پرداخت بیمه کارگر خارجی و افغانی را استخدام می کنند؛ آیا میدانید کارگر اگر حرف بزند اخراج می‌شود و در همین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی کارگر را به خاطر پیگیری اجرای طرح طبقه بندی مشاغل چند ماه مانده به بازنشستگی اخراج میکنند؟

🔻 نماینده مردم شریف مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا می دانید یک خانم منشی با حداقل ۶ ساعت کاری تنها ۵۰۰ هزار تومان حقوق می گیرد؟ آیا می دانید هیچ نظارتی بر قیمت ها نیست و بانک ها سودهای ۲۰ تا ۲۵ درصد می گیرند و اگر هم ۱۸ درصد بگیرند مقداری از آن را برمی دارند و در نهایت ۲۵ درصد سود می گیرند؛ مردم از این وضعیت ناراضی هستند راه را اشتباه نروید. مشکلات مردم در این زمینه فراوان است و اعتراضات خود را نشان می دهند اعتراض مردم از دشمنی دشمنان نیست و نباید خود را فریب داد./

 https://www.icana.ir/Fa/News/438887/

۹۸/۰۹/۰۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *