بررسی تمدید مجوز بهره برداری معدن کوشک در جلسه محمدرضاصباغیان با معاون معدنی وزارت صنعت،معدن و تجارت

بررسی تمدید مجوز بهره برداری #معدن_کوشک در جلسه
#محمدرضا_صباغیان با #معاون_معدنی وزارت صنعت،معدن و تجارت

🔻 در تاریخ بیست و یکم مهر ماه ۱۳۹۸ محمدرضا صباغیان نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با سرقینی معاون معدنی وزارت صنعت،معدن و تجارت دیدار نمود.

🔻 در این جلسه که فرماندار و شورای شهر بافق نیز صباغیان را همراهی می کردند با حضور علی محمدی رئیس و بهره بردار معدن کوشک مسائل و مشکلات مدیریت ۲۰ ساله معدن کوشک بررسی گردید.

🔴 نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور خطاب به معاون معدنی وزیر صمت و در حضور #مدیرعامل این مجموعه بیان کرد: مدیریت فعلی معدن کوشک, مسئولیت اجتماعی خود را در برابر منطقه انجام نداده است و هم مسئولین و مردم بومی و هم کارگران از این وضعیت بسیار ناراضی هستند.

صباغیان با تشریح عملکرد غیر مطلوب مدیریت ۲۰ ساله این معدن اظهار کرد:
در این دو دهه، روستای کوشک اگر نگوییم یک شهر، باید به یک شهرک بزرگ و با رفاهیات بسیار خوب تبدیل شده باشد.

وی با بیان سوالاتی ادامه داد: در این مدیریت ۲۰ ساله چند کارخانه توسط مدیریت فعلی ایجاد شده؟ چه رفاهیاتی برای مردم منطقه انجام شده؟چقدر حقوق محیط زیست منطقه پرداخت شده ؟ چه مقدار عوارض شهر پرداخت گردیده؟

وی افزود: در یک نگاه کلی و با توجه به #نارضایتی مسئولین، مردم محلی و کارگران به راحتی مشاهده می‌کنیم که تاکنون مدیریت مطلوبی انجام نگرفته است.

صباغیان در دفاع از شورای کارگری و کارگران این معدن افزود:
#شورای_کارگری با کوچکترین حرف و انتقاد اخراج می شوند و وقتی کارگران یک مجموعه #جرأت_حرف_زدن نداشته باشند بسیاری از #ظلم ها صورت خواهد گرفت.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان یزد بیان کرد:
زیبنده نیست که شورای روستای کوشک برای اندک مبلغی ۶۰ کیلومتر آن طرف تر، از مسئولین و شورای شهر بافق درخواست کمک کند در حالی که این روستا و معدن در هم گره خورده و مردمی که بر روی یک گنج قرار دارند برای اندک پول و اعتباری دست نیاز به این و آن دراز کنند در صورتی که امروز می بایست مردم این روستا در رفاهیات کامل قرار می داشتند.

در نهایت عضو ناظر شورای معادن استان یزد خطاب به سرقینی افزود:
به صلاح شهر و و کارگران این مجموعه نیست که من بعد مدیریت معدن کوشک به دست افراد فعلی باشد و باید یک فکر اساسی برای این موضوع برداشت.

در ادامه جلسه فرماندار و اعضای شورای شهر بافق نیز کوتاهی ها و قصور این شرکت در طول ده ها سال گذشته و نارضایتی مردم از این بابت را بیان کردند.

و در پایان پس از صحبت های مدیرعامل معدن کوشک #مقرر_شد سرقینی معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آینده ای نزدیک طی سفر به این منطقه به صورت میدانی از این معدن #بازدید نموده و بعد از بررسی و صحبت با کارگران مجموعه و افراد بومی نهایتاً طی جلسه ای با نظر مسئولان محلی تصمیم گیری نهایی انجام شود‌‌.

۹۸/۰۸/۲۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *