جلسه کارگروه توسعه شهر هرات با حضور محمدرضاصباغیان نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور

جلسه کارگروه توسعه شهر #هرات با حضور #محمدرضا_صباغیان نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور، مدیر کل راه و شهرسازی استان و معاونین، فرماندار، بخشدار، شورا شهر و شهردار و روسای ادارات شهرستان برگزار گردید.

🔸 در این جلسه هر یک از مسئولین بندهای صورتجلسه قبل گزارشی نسبت به اجرایی شدن مصوبات ارائه دادند که روابط عمومی دفتر محمدرضا صباغیان صورتجلسه نهایی جلسه قبل را به شرح ذیل به اطلاع عموم می‌رساند:

۱) مقرر گردید کلیه ادارات طرح های اولویت دار حوزه اداره و فعالیت خود را جهت کد دار شدن و تخصیص اعتبار از طریق ادارات کل استانی و نماینده مجلس پیگیری نمایند.

#آموزش_و_پرورش👇

۲) مقرر گردید اداره آموزش و پرورش پیگیری های لازم را در خصوص تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان از بودجه نفت در قبال طرح آموزشی از طریق نماینده مجلس اقدام و در جلسه بعد گزارش نماید.

۳) مقرر گردید اداره آموزش و پرورش پیگیری های لازم در خصوص ساخت مدرسه از سوی بنیاد برکت و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اقدام و در جلسه بعد گزارش نماید.

۴) مقرر گردید اداره آموزش و پرورش گزارش از وضعیت محیط های آموزشی(فعال, غیر فعال, در حال ساخت، تخریبی) به فرمانداری و نماینده مجلس ارسال و در جلسه بعد گزارش نماید

۵) مقرر گردید اداره آموزش و پرورش از اقدامات لازم در خصوص ساخت و توسعه فضاهای آموزشی از طریق نماینده استانی بنیاد برکت و بنیاد مستضعفین و با همکاری مسئولین استانی و نماینده مجلس پیگیری نماید.

#اداره_کل_نوسازی_و_تجهیز_مدارس_استان_یزد👇
۶) مقرر گردید اداره کل نوسازی موضوعات ساخت مدرسه از طریق بنیاد برکت با همکاری و مشارکت در توسعه مدرسه مذکور را پیگیری و گزارش آن را به فرمانداری و نماینده مجلس ارسال نماید.

۷) مقرر گردید اداره کل نوسازی گزارشی از کل اعتبارات استانی و نیز تخصیص هر شهرستان به صورت مقایسه ای در سال ۹۷ و سال ۹۸ به فرمانداری و نماینده مجلس ارسال نماید.

#شبکه_بهداشت_و_درمان👇

۸) مقرر گردید شبکه بهداشت و درمان با همکاری مدیریت بیمارستان آیت الله خاتمی یک کارشناس مطلع را جهت پیگیری مصوبات جلسه وزیر بهداشت در شهرستان به تهران مأمور و در جلسه بعد گزارش نماید.

۹) مقرر گردید اداره راه و شهرسازی مکاتبات و پیگیری های انجام شده درخصوص بند ۲۱ صورتجلسه مورخ ۸ خرداد ۱۳۹۸ به فرمانداری و نماینده مجلس ارسال نماید.

۱۰) مقرر گردید اداره راه و شهرسازی با همکاری نماینده مجلس هماهنگی برگزاری جلسه با آقای عادل معاون دکتر نوبخت و دکتر خادمی مدیرعامل شرکت ساخت جهت تسریع در برگزاری مناقصه راته را بر جان و تخصیص بودجه مصوب معمول نمایند.

۱۱) مقرر گردید اداره راه و شهرسازی در خصوص مسئله وقف اراضی بخش مروست جلسه‌ای جهت بررسی و تعیین تکلیف موضوع وقف با حضور استاندار و فرماندار، بخشدار مروست، شورای شهر و تولیت آستان قدس نمایندگی یزد در مرکز استان تشکیل و نتیجه آن را در جلسه بعد گزارش نماید.

۱۲) مقرر گردید با توجه به بند ۱۴ مصوبه جلسه کارگروه مورخ ۸ خرداد ۱۳۹۸ اداره راه و شهرسازی با همکاری شهرداری و شورای شهر و جهاد کشاورزی نسبت به برگزاری جلسه کارشناسی در تعیین تکلیف زمینهای بلا استفاده کشاورزی در محدوده قانونی شهر مروست جهت واگذاری زمین به صورت شهر کسر زیر اقدام لازم معمول و نتیجه را به نماینده مجلس و فرمانداری اعلام نمایند.

۱۳) مقرر گردید با توجه به ابلاغ طرح تفصیلی شهر هرات و نارضایتی پیش آمده از سوی شورای شهر زمان ارسال مستندات و مشخصات کامل طرح، اداره راه و شهرسازی با همکاری شهرداری هرات جلسه جهت تعیین تکلیف ابلاغ طرح تفصیلی شهر هرات با حضور مهندس صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و ترجیحاً نماینده مجلس، فرمانداری، شهرداری و شورای شهر هرات پیگیری نمایند

۱۴) مقرر گردید اداره راه و شهرسازی با تشکیل جلسه مشترک با بخشداری مرکزی و اداره راهداری و حمل و نقل نسبت به آسفالت جاده روستای شهریاری علیا تا جاده اصلی چاهک نیریز اقدام و در جلسه بعد گزارش نمایند.

۱۵) مقرر گردید اداره راه و شهرسازی نسبت به ارسال سوابق مسیر هرات_سیرجان را با همکاری فرمانداری به نماینده مجلس ارسال نمایند.
#راهداری_و_حمل_و_نقل_جاده_ای👇

۱۶) مقرر گردید اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گزارش کاملی در خصوص نصب دوربین های ترافیکی و کنترل سرعت در مسیر هرات یزد – نصب تابلو اطلاعاتی در مسیر مهریز نیریز – ۱۱ کیلومتر مسیر جاده دو باند قبل از مروست – در خصوص ۱۲ کیلومتر سه راهی مروست ابرکوه به سمت کمربندی مروست – ادامه تعریض جاده هرات هرابرجان – در خصوص تعریض چاهک – شهریاری- در خصوص نصب گاردریل و تابلو و مسیر توتک کرخنگان- در خصوص ادامه مسیر هرات رود شور(۶۰ )- اجرای پل های کم رود و روستاهای رودخانه های حادثه خیز- در خصوص سه راه خوانسار اقدامات لازم در خصوص اصلاح هندسی- در خصوص پیگیری تامین غیر از طریق نماینده مجلس جهت آسفالت تعویض جاده هراز خوانسار را به فرمانداری و نماینده مجلس ارسال نماید.

#اداره_برق👇

۱۷) مقرر گردید اداره برق شهرستان اقدامات لازم در خصوص روشنایی سه راهی خوانسار تا یک ماه آینده معمول و گزارش بهره برداری آن را به فرمانداری و نماینده مجلس ارسال نماید.

#شهرداری_هرات👇

۱۸) مقرر گردید شهرداری هرات طرح پیاده روی مسیر نهر مسیح غربی تا دوراهی قدمگاه را به اداره راه و شهرسازی ارسال تا این اداره با تشکیل جلسه مشترک با ادارات در بحث باز آفرینی شهری پیگیری‌های لازم را معمول نمایند.

۱۹) مقرر گردید شهرداری‌های هرات و مروست موضوع طرح‌های بازآفرینی شهری شهرستان را در ستاد بازآفرینی استان پیگیری و اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی معابر را در تهران پیگیری و در جلسه بعد گزارش نمایند.

#شهرداری_مروست👇

۲۰) مقرر گردید شهرداری‌های هرات و مروست موضوع طرح‌های بازآفرینی شهری شهرستان را در ستاد بازآفرینی استان پیگیری و اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی معابر را در تهران پیگیری و در جلسه بعد گزارش نمایند.

#فنی_و_حرفه_ای👇
۲۱) مقرر گردید مرکز آموزش فنی و حرفه ای گزارشی از وضعیت مرکز (فضای آموزشی و اداری، نیروی انسانی، چارت سازمانی) به فرمانداری و نماینده مجلس ارسال و در جلسه بعد گزارش نماید.

۲۲) مقرر گردید در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پیگیری های لازم در خصوص ارتقاء چارت سازمانی و مصوبات جلسه با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و نماینده مجلس پیگیری و در جلسه بعد گزارش نماید.

#اداره_اوقاف👇
۲۳) مقرر گردید اداره اوقاف و امور خیریه مسائل و مشکلات حوزه فعالیت خود را ضمن گزارش به فرمانداری و نماینده مجلس در جلسه بعد گزارش نماید.
🔻 لازم به ذکر است #کارگروه های #توسعه در ۶ شهر با هدف بررسی #اولویت های شهرستان ها و با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شده است که در هر جلسه، مسئولین بندهای صورتجلسه قبل به ارائه گزارش اجرایی شدن آن موضوع می پردازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *