انتخابات حزبی حق مردم را تضییع می کند

نماینده مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس با اشاره به اینکه تاکنون عملکرد احزاب مناسب نبوده است، بیان کرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات به صورت لیستی فراهم نیست و این نوع انتخابات، حق مردم را تضییع می کند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۲ اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با بیان اینکه تاکنون عملکرد احزاب مناسب نبوده است، گفت: زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات به صورت لیستی فراهم نیست.

نماینده مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکل اصلی کشور که باعث ناکارآمدی مجلس شده است، با استانی شدن و قدرت دادن به احزاب حل نمی شود، از آنجایی که زیرساخت های این مهم وجود ندارد، با لیستی شدن انتخابات و قدرت یافتن احزاب هیچ مشکلی در این زمینه حل نخواهد شد.

وی اظهار کرد: با انتخابات لیستی، حق مردم تضییع می شود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر شما وارد نیست، چرا که براساس قانون هر حزبی که لیست می دهد اسامی افراد در آن درج می شود و مردم می توانند یکجا به لیست رأی دهند یا افراد را به صورت جداگانه انتخاب کنند./

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *