آئین نامه داخلی مجلس جهت عدم تغییر قوانین در زمان بررسی بودجه اصلاح شود

دکترلاریجانی در پاسخ به تذکر صباغیان بافقی:
آئین نامه داخلی مجلس جهت عدم تغییر قوانین در زمان بررسی بودجه اصلاح شود
سرویس صحن
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آئین نامه باید اصلاح شود تا در زمان بررسی بودجه هیچ قانونی تغییر نکند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۷ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، در اخطار اصل ۵۲ قانون اساسی و تذکر ماده ۲۴ قانون آئین نامه اظهار داشت: اکنون مجلس به جای بستن بودجه که با ارقام و عدد انجام می شود، بیشتر قانونگذاری می کنیم و اکثر نمایندگان هم معترض هستند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس خطاب به دکترلاریجانی بیان کرد: خواهش می کنم مطابق آئین نامه یک بار برای همیشه هر نوع پیشنهادی که خارج از قاعده و قانون است را حذف کنید، همه نمایندگان مطمئنا همراهی می کنند حتی اگر قانون بودجه تبدیل به ۳ یا ۴ صفحه شود.

وی افزود: ممکن است برخی نمایندگان بگویند اگر این اتفاق رخ دهد برخی پیشنهادات که برای بستن بودجه لازم است را نتوانیم تصویب کنیم، در حالی که می توان پس از بستن بودجه در یک هفته مواد قانونی پیشنهادی را بررسی کرد.

صباغیان بافقی خطاب به رئیس جلسه ادامه داد: این کار اصولی را شما باید انجام دهید، رئیس مجلس محور اصلی قوه مقننه است و در این زمینه می تواند با اخذ نظر استمزاجی نمایندگان این اقدام را انجام دهد زیرا روند فعلی تلف کردن وقت است و باید یک نفر این جراحی را انجام دهد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به اخطار و تذکر صباغیان بافقی اظهار داشت: اصل این پیشنهاد به لحاظ نظری درست است، نباید به صورت مرتب قوانین را تغییر دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اما وقتی کمیسیون قانونی را تغییر می دهد در صحن مطرح می شود و ما نمی توانیم مانع از بررسی این موضوع در صحن شویم.

وی افزود: اگر روزی آئین نامه به این صورت اصلاح شود که در زمان بررسی بودجه نباید هیچ قانونی تغییر یابد، آن زمان دست ما باز می شود و می توانیم مقابل این روند بایستیم./

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *