مسئولان برای ثبت جهانی‌ سرو ابرکوه بیشتر تلاش کنند

نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ثبت جهانی‌ سرو ۴۵۰۰ ساله ابرکوه نهادهای مسئول موضوع را پیگیری کنند تا از این طریق، بودجه بیشتری برای نگهداری بهتر این اثر طبیعی اختصاص یابد.

محمدرضا صباغیان روز پنجشنبه در نشست کارگروه توسعه ابرکوه افزود: این اثر طبیعی در جهان منحصر به ‌فرد است، می‌توان با حفظ آن نسبت به جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی اقدام کرد.
وی همچنین به مشکل کم‌آبی و تبعات خشکسالی در یزد و مشکل تأمین آب استان اشاره کرد و اظهار داشت : برای انتقال آب بهشت‌آباد نشستی با مجمع نمایندگان و معاون وزیر نیرو و مجموعه آب استان تشکیل شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد تصریح کرد: در این نشست انتقال آب به میزان ۴۰ میلیون مترمکعب از خلیج‌فارس به استان پیشنهاد و مصوب شد و سهم ابرکوه و چهار شهرستان حوزه انتخابیه مهریز هم حفظ خواهد شد.
نماینده مردم ابرکوه ، بافق ، بهاباد ، خاتم و مهریز بر ضرورت تکمیل راه‌آهن یزد به اقلید تأکید کرد و افزود: مسئولان باید در تکمیل این پروژه ملی تلاش مضاعفی داشته باشند.
وی ادامه داد: برای ساخت ایستگاه راه‌آهن و جاده مریم‌آباد ابرکوه مسئولان محلی باید تلاش کنند و اگر هم مشکلی در ساخت وجود دارد ،اعلام تا پیگیری شود.
این نماینده استان یزد در مجلس در خصوص رفع مشکل کامیون داران هم یادآور شد : باید نشستی در یزد با حضور نمایندگان و اتحادیه کامیون داران برای حل مشکل رانندگان و اتخاذ تصمیم اساسی تشکیل شود.
نماینده مردم ابرکوه در مجلس خاطرنشان کرد: موضوع ساخت فاز نخست میدان میوه و تره‌بار این شهر در اولویت کارگروه توسعه شهرستان قرار گیرد.
نماینده حوزه انتخابیه مهریز تصریح کرد: تمام مصوبات جلسات گذشته کارگروه توسعه پالایش و مصوبه‌هایی که انجام ‌شد مشخص شود و هرکدام عملیاتی نشد در جلسه بعدی مطرح تا پیگیری لازم صورت پذیرد.

ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *