دانشجویان در کنار تحصیل علم ، سیاست و قانون را نیز دنبال کنند

نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی  با حضور در دانشکده پیراپزشکی ابرکوه مسائل و مشکلات این واحد دانشگاهی و دانشجویان آن را بررسی کرد.

در این نشست که معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ابرکوه حضور داشت، جمعی از دانشجویان ، مسائل و مشکلات خود را با نماینده مردم ابرکوه در مجلس در میان گذاشتند.
ساماندهی محوطه و مسیر خوابگاه٬ نبود زمین ورزش و امکانات ورزشی و بدن‌سازی ٬ به‌روزرسانی کتاب‌های کتابخانه و فراهم شدن تجهیزات به‌روز اتاق عمل بخشی از مشکلات ارائه ‌شده از سوی دانشجویان بود.
فراهم کردن بستر لازم برای ایجاد رشته‌های بیشتر و پرستاری ٬ کم بود امکانات تحقیقاتی و تهیه مقاله و بها دادن به دانشجویان در استان یزد بخشی از مشکلاتی بود که از سوی دانشجویان مطرح شد.
محمدرضا صباغیان در این نشست در خصوص پیگیری مشکلات مطرح‌شده توسط دانشجویان گفت : برای حل مشکلات از طریق مسئولان پیگیری شود درصورتی‌که پیگیری‌ها نتیجه نداد با نماینده مجلس مکاتبه کنید .
وی با اشاره به اینکه ابرکوه از مناطق محروم استان یزد است تصریح کرد: مسئولان باید به این شهرستان نگاه ویژه ای داشته باشند .
وی ادامه داد: روابط به خاطر دورافتاده و محروم بودن شهرستان بسیار مؤثر است و پیگیری از طریق نماینده برای حل این مشکل بسیار مهم و قابل رفع است.
نماینده حوزه انتخابیه مهریز تصریح کرد: وجود نیروی انسانی و افراد در رده‌های بالا و ارشد مسئولیت‌های استانی آثار خودش را می‌گذارد و فقدان این نیرو خود محرومیت است ضمن اینکه ابرکوه در رده‌های پایین نمودار نیروی انسانی قرار دارد.
نماینده مردم ابرکوه ، بافق ، بهاباد ، خاتم و مهریز در مجلس خاطرنشان کرد : نظارت و قانون‌ مداری مسئول و نماینده مجلس بسیار مهم است و باید دید که این مسئول چگونه کار می‌کند و از ابزاری که در اختیار دارد به چه نحو اجرا می‌کند و مشکلات را می‌تواند از این طریق حل کندیا نه .
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه نمایندگان وظیفه قانون‌گذاری را در مجلس دارند دانشجویان در کنار تحصیل علم ، سیاست و قانون را نیز دنبال کنند تا بدانند که از نماینده چگونه سؤال کنند و اگر بدانند که از چه کسی چه سؤالی بپرسند، خود به ‌خود مسائل حل می‌شود .
صباغیان ادامه داد : دانشجویان نگاه خود را نسبت به مسائل تغییر دهند و زمانی می‌توانید به اهداف بلند برسید که رفتار و نقش حاکمان را بدانید که چگونه هستند و چه کسانی برای ما تصمیم می‌گیرند و تذکرات شما بهتر خواهد شد .
این نماینده مجلس اضافه کرد: قانون اساسی ما بسیار کامل و روشن است و مصوبات مجلس به‌ طور زنده باید پخش و پس از تصویب در رسانه‌ها منتشر شود .
وی همچنین گفت : مسئولان برای جذب افراد خیر و سرمایه‌گذار برای ساخت ساختمان آموزشی دانشکده پیراپزشکی ابرکوه تلاش کنند.
دانشکده پیراپزشکی ابرکوه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است و فعالیت آموزشی خود را از سال ۱۳۸۹ در چهار رشته اتاق عمل ، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه‌ای و فوریت‌های پزشکی آغاز کرد.
مرکز شهرستان ۵۳ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *