تصویب CFT باعث خودتحریمی می شود

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لایحه CFT باعث خودتحریمی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی گفت: براساس اصول ۴۳ و ۱۵۳ قانون اساسی اخطار می دهم که نباید برای کشور خودتحریمی ایجاد شود.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف مقابله با تروریسم است و همه می دانند که جمهوری اسلامی ایران قربانی تروریسم است و همه ما ایرانیان هدف داریم که به اقتصاد کشور کمک کنیم و با تروریسم مقابله کنیم.

صباغیان ادامه داد: دو دغدغه مطرح است، دغدغه اول این است که با تصویب لایحه CFT امکان کمک به نیروی مقاومت وجود نداشته باشد و دیگر اینکه شرایط خودتحریمی به وجود آید در هر صورت نباید در مقطع فعلی این کنوانسیون پذیرفته شود چرا که به طور مثال در برجام زمانی که آمریکا از تعهد خود طفره رفت کشورهای دیگر نیز این کار را انجام دادند و اروپایی ها هم در خصوص برجام چند ماه است که به تعهدات خود عمل نمی کنند.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنم موارد مذکور در نظر گرفته شود چرا که در برجام با وجود اینکه هرچه خواستند دادیم اما آن ها به تعهدات خود عمل نکردند بنابراین بحث دشمنان، تغییر نظام و استقلال کشور است و نباید فرصت سوء استفاده داد./

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *